صفحه اصلی / مطالب و مقالات / جراحی لب / جراحی لیفت سانترال لب یا بالا کشیدن لب چیست و چگونه انجام میشود؟

جراحی لیفت سانترال لب یا بالا کشیدن لب چیست و چگونه انجام میشود؟

لب از جمله اعضای چهره است که نقش مهمی در جذابیت صورت دارد. فاصله لب و بینی در حالت استاندارد حدوداً بین 12 تا 15 میلی‌ متر است. اگر این فاصله از مقدار استاندارد بیشتر باشد، تأثیر منفی بر زیبایی صورت می‌گذارد. برخی دیگر از افراد با مشکل باریک بودن لب‌ هایشان خصوصاً در ناحیه مرکز لب‌ ها مواجه هستند. این مسئله باعث می‌شود که چهره فرد حالتی سال‌ خورده و پیر به خود بگیرد و طراوت و شادابی لازم را نداشته باشد. برخی افراد به صورت ژنتیکی با مشکل ذکر شده، مواجه هستند و برخی دیگر نیز با گذشت زمان و افزایش سن دچار باریک شدن لب‌ ها و افزایش فاصله بین لب و بینی می‌شوند. بهترین روش درمان این مسئله لیفت سانترال لب یا بالا کشیدن بخش مرکزی لب است. لیفت سانترال عملی است برای لیفت لب بالا به همراه حجم دهی به لب.

آنچه در این مطلب میخوانید

جراحی لیفت سانترال لب (جراحی بالا کشیدن لب) چیست و به چه علت انجام میشود؟

در یک تعریف جامع و کلی باید گفت لیفت سانترال یک نوع عمل به حساب می‌آید که با انجام آن فضای میان لب بالا و بینی کاهش پیدا می‌کند و به اصطلاح گفته می‌شود که لیفت لب انجام شده است. پس از انجام سانترال، فرد لب‌ هایی برجسته و پرتر خواهد داشت که این موضوع در نهایت به زیبایی چهره ختم می‌شود. این جراحی طی بیهوشی یا بی حسی و در مدت زمان تقریباً کوتاهی و در حدود ۳۰ تا ۴۵ دقیقه انجام می شود. در طی این عمل، ابتدا برش هایی در زیر بینی زده می شود و سپس جراح پوست اضافی را از این ناحیه برداشته می شود و دیگر هیچ عضله و یا ماهیچه ای برداشته نمی شود. سپس محل برش ها بخیه زده شده و جراحی به اتمام می رسد. ذکر این نکته ضروری است که بعد از اتمام این عمل، به نحوی برش ها بخیه زده می شود که جای آن به هیچ عنوان باقی نمی ماند.

مزایای لیفت سانترال لب

لیفت سانترال لب در شهریار

انواع لیفت سانترال لب

این جراحی با توجه به هدفی که دارد می تواند به سه روش انجام شود:

لیفت لب ایتالیایی

در این روش، برای بالا کشیدن لب و نیز کم کردن فاصله بین لب و بینی، برشی که به برش شاخ گاوی معروف است، زده شده و بخشی از پوست قاعده بینی و نیز بالای لب برداشته می شود.

لیفت لب گال وینگ

در این روش، فاصله بین بینی و لب فرد مناسب بوده و تنها می خواهد لب های باریک وی پرتر و ضخیم تر شود. در این راستا، برشی در مرز بالای لب زده می شود و با برداشتن پوست اضافی، لب بالا کشیده شده و پرتر دیده می شود.

لیفت گوشه لب

با افزایش سن پوست اطراف لب حالت افتادگی پیدا می کند و همین امر سبب پایین آمدن گوشه های لب نیز می شود، در این حالت با برش های کوچکی که در اطراف لب زده می شود کمی از پوست اضافه برداشته شده و گوشه های لب دوباره به سمت بالا کشیده شده و ظاهری جوان تر پیدا می کند.

جراحی لیفت سانترال لب چگونه انجام می شود؟

این فرایند تحت بی حسی عمومی انجام شده و به مدت 45 دقیقه الی یک ساعت طول می کشد. جراح سانترال لب ابتدا ناحیه ای را که قرار است برش در آن ایجاد شود، علامت گذاری می کند. سپس برش را ایجاد کرده و پوست اضافی را برمی دارد. پس از برداشت پوست اضافی و بالا کشیده شدن لب، ناحیه برش خورده، بخیه زده می شود. با توجه به موقعیت استراتژیک برش ها، معمولاً جای زخم قابل مشاهده ای از آن باقی نمی ماند. نتیجه به دست آمده از این فرایند، بسیار ایده آل است.

اقدامات قبل از جراحی لیفت سانترال لب

همچنین بخوانید : مراقبتها مزایا ماندگاری عوارض و نحوه تزریق ژل لب

مراقبت های بعد از جراحی سانترال لب

موارد منع انجام لیفت سانترال لب

ماندگاری بالا کشیدن لب با جراحی لیفت سانترال

ماندگاری لیفت سانترال لب دائمی بوده و تنها با بالا رفتن سن و طی شدن طبیعی فرایند پیری و از دست رفتن حالت کشسانی پوست و کاهش تولید کلاژن ، نتایج زیبای به دست آمده از این فرایند زیبایی ، دستخوش تغییر می شود.

عوارض لیفت سانترال لب

لیفت سانترال لب، یکی از روش‌های بسیار کم‌ عارضه و ایمن برای بزرگتر کردن و حجیم تر کردن لب‌ ها است. عوارض این عمل جراحی بسیار محدود است و با انتخاب پزشک مناسب و مراجعه به بهترین و معتبرترین کلینیک زیبایی، به احتمال زیاد هیچ عارضه خاصی را در اثر انجام این عمل جراحی مشاهده نخواهید کرد. پس از انجام عمل جراحی لیفت لب، وجود تورم و کبودی در محل جراحی طبیعی است و نیازی به نگرانی نیست. بسته به شرایط افراد این کبودی و تورم ممکن است تا یک هفته باقی بماند؛ اما حتی برخی از افراد به دلیل شرایط بدنی که دارند، ممکن است بیشتر از یک هفته شاهد عوارض این عمل جراحی‌ باشند. برای ترمیم زخم و بخیه‌ ای که در زیر بینی و به‌ صورت خیلی ریز زده شده است، باید صبور باشید؛ چراکه حدود 6 الی 12 ماه برای ترمیم زخم و بخیه زمان لازم است. البته میتوان با کمک کرم‌ های ترمیمی، آثار زخم و بخیه را تا حد زیادی کاهش داد و روند بهبود آن را سرعت بخشید.

هزینه لیفت سانترال لب

محاسبه کردن هزینه لیفت سانترال لب به عواملی نظیر، نوع عمل انجام شده، میزان تجربه و تخصص پزشک ، موقعیت محلی، داروهای استفاده شده رابطه مستقیمی دارد. علاوه بر آن ممکن است هنگام لیفت لب، عمل های دیگری هم نیاز باشد که باعث افزایش هزینه نهایی می شود. به این نکته باید توجه شود که به دلیل اینکه اینگونه عمل ها، در دسته جراحی زیبایی قرار می گیرند، تحت پوشش بیمه قرار نمی گیرند.

برای خواندن مقالات عمل جراحی بینی غضروفی و جراحی افتادگی پلک کلیک کنید.


آدرس مطب : شهریار ، خیابان ولیعصر ، کوچه رودکی ، ساختمان مروج ، طبقه دوم
نوبت دهی : 09303130848

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید

نظرات کاربران درباره این مطلب :کریمی [ 1402-07-05 ]
خیلی از افراد برای لیفت لب از تزریق ژل لب استفاده میکنند ولی به نظر من لیفت سانترال لب خیلی بهتر میتونه فرم لب رو اصلاح کنه

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
دکتر علی رفسنجانی - متخصص جراحی زیبایی در شهریار