صفحه اصلی / مطالب و مقالات / جراحی زیبایی بینی / ویژگی ها ، هزینه و عوارض عمل جراحی بینی عروسکی یا فانتزی

ویژگی ها ، هزینه و عوارض عمل جراحی بینی عروسکی یا فانتزی

بینی یکی از مهم ترین اجزای صورت می باشد که تأثیر فراوانی بر زیبایی افراد دارد. با توجه به اهمیت این جزء مهم در زیبایی صورت، روش های زیبایی متعددی برای آن مورد استفاده قرار گرفته است. با وجود اینکه امروزه روش های زیبایی متعددی برای این زیباسازی و رفع نواقص بینی مورد ارائه شده است؛ اما همچنان استفاده از روش های جراحی، یکی از مؤثرترین روش ها برای رفع نواقص بینی به حساب می آید. اینکه بینی شما چه خصوصیاتی داشته باشد، در انتخاب روش جراحی مؤثر خواهد بود. جراحی بینی با مدل‌های مختلف و متناسب با چهره انجام می‌شود. در عمل بینی فانتزی هدف، کوچک کردن بینی است. این روند بیشتر در میان خانم ها محبوبیت دارد و عمده طرفداران آن را بانوان تشکیل می دهند. عمل بینی به شکل فانتزی باعث می‌شود بینی در نمای نیم رخ قوس زیاد و حالت سر بالا داشته باشد. نمای رو به رویی جراحی بینی فانتزی هم باریک است.

آنچه در این مطلب میخوانید

ویژگی های بینی عروسکی یا فانتزی

جراحی بینی عروسکی فانتزی

عمل بینی فانتزی چگونه انجام می شود؟

به طور کلی جراحی بینی شامل مراحل زیر است:

بیهوشی

داروهای بیهوشی برای راحتی شما طول مدت عمل جراحی تجویز می‌شوند. معمولاً گزینه‌ها شامل آرام‌بخش وریدی یا بیهوشی عمومی این است که به تشخیص پزشک انجام می‌شود.

برش

جراحی زیبایی بینی یا به صورت بسته انجام می‌شود که برش‌ها داخل بینی مخفی‌اند، یا یک فرآیند باز است که در جداره وسط بینی که سوراخ‌ها را از هم جدا می‌کند، برش زده می‌شود. از طریق این برش‌ها پوستی که استخوان‌ها و غضروف بینی را پوشانده به آرامی بلند می‌شود و امکان تغییر شکل ساختار بینی فراهم می‌شود.

تغییر فرم بینی

اگر بینی خیلی بزرگ باشد ممکن است نیاز به تراشیدن استخوان یا غضروف داشته باشیم. گاهی اوقات هم در جراحی نیاز به پیوند غضروف پیدا می‌شود. در این مواقع معمولاً از غضروف ناحیه سپتوم (ناحیه وسط بینی) برای این کار استفاده می‌شود. در برخی موارد هم به ندرت از غضروف گوش یا قسمتی از دنده استفاده می‌کنند.

اصلاح انحراف بینی

اگر ناحیه سپتوم بینی انحراف داشته باشد، در این مرحله می‌تواند صاف شود و برآمدگی‌های داخل بینی هم برای بهبود فرآیند تنفس کاهش یابد.

بستن برش

وقتی ساختار و فرم بینی به شکل دلخواه درآمد، پوست و بافت بینی به حالت قبل برگردانده شده و برش‌ها بسته می‌شوند. ممکن است چند برش اضافی هم برای تغییر سایز روی چین‌های پره‌های بینی داده شود.

اقدامات قبل از جراحی بینی فانتزی

مراقبت بعد از جراحی بینی فانتزی

به همان اندازه که پیدا کردن پزشک متخصص و ماهر و انتخاب کلینیک پیشرفته مهم است چگونگی مراقبت بعد از جراحی نیز از اهمیت بالایی برخوردار می باشد و باعث می شود تا نتیجه عمل رضایت بخش و موفقیت آمیز باشد به همین منظور باید مراقبت های بعد عمل بینی جدی گرفته شوند برخی از مراقبت های بعد از عمل بینی فانتزی عبارتند از:

همچنین بخوانید : مراقبت های قبل و بعد، هزینه و عوارض عمل جراحی بینی غضروفی

آیا مراقبتهای قبل از جراحی بینی فانتزی تفاوتی با جراحی طبیعی دارد؟

جراح بيني قبل از عمل باید با توجه به استانداردهای بینی مانند پهنای بینی، تناسب آن با سایر اجزای صورت، ارتفاع بینی، فاصله بینی و لب بالا و … نتیجه جراحی را برای بیمار آنالیز کند. در جراحی بینی با نتیجه فانتزی که در اصطلاح عامیانه عروسکی نامیده می‌شود، تمرکز بیشتر روی نوک بینی نسبت به بینی طبیعی است. بینی تا حد زیادی کوچک می‌شود و ارتفاع بینی از زاویه نیم‌رخ، حالت سربالایی دارد. نوک بینی سربالا بوده و دارای قوس متناسبی است. در جراحی بینی با نتیجه فانتزی، به‌دلیل کوچک‌شدن اندازه بینی و سوراخ‌های آن، ممکن است فرد دچار مشکلات تنفسی و ضعف بویایی شود، بنابراین جراحی باید توسط پزشک ماهر و با تجربه انجام شود.

نکاتی که باید در عمل بینی فانتزی به آن توجه شود:

سعی کنید انتخاب این که بینی تان به شکل فانتزی یا طبیعی جراحی شود را بر عهده جراح بینی قرار دهید.
اندازه بینی در حد خیلی زیادی نباید کوچک شود که تنفس را با اختلال مواجه کند. اندازه، زاویه و قوس بینی باید به گونه ای انتخاب شود که یک تعادل و تناسب را بین اعضای صورت به وجود آورد.
بر روی هر نوع بینی و پوستی به راحتی نمی توان جراحی زیبایی فانتزی انجام داد. برای مثال اگر بینی گوشتی با پوست ضخیم دارید این کار مشکل است و باید با جراح بینی مشورت کنید.

چه کسانی کاندید مناسبی برای عمل بینی فانتزی نیستند؟

در عمل بینی فانتزی، بینی کوچک و عروسکی می‌شود، لذا کسانی که بینی گوشتی دارند کاندید مناسبی برای این عمل نیستند. همچنین کسانی که صورت پهن یا گردی دارند برای عمل بینی فانتزی گزینه مناسبی نیستند و بهتر است بینی آن به شکل طبیعی عمل شود.

سؤالات متداول جراحی بینی فانتزی

عوارض جراحی بینی فانتزی چیست؟
بعد از عمل جراحی بینی عوارض طبیعی مانند کبودی، تورم و درد شایع است که با استراحت کردن و مصرف داروی مسکن بعد از چند روز بهبود پیدا می‌کند.
تغذیه بعد از جراحی بینی باید چگونه باشد؟
کسی که عمل بینی انجام داده نباید غذاهای سفت و جویدنی بخورد، همچنین لازم است نوشیدنی و آب میوه با نی مصرف شود تا فشاری به بینی وارد نشود.
انواع جراحی بینی به چه صورت انجام می‌شود؟
انواع جراحی بینی به برش‌های روی بینی بستگی دارد و شامل جراحی بینی باز و بسته است.
جراحی بینی فانتزی عروسکی چقدر طول می‌کشد؟
مدت زمان مورد نیاز برای انجام عمل بینی بستگی به وضعیت مشکلی که باید رفع شود و میزان مهارت جراح بستگی دارد. به طور معمول عمل بینی نیمه فانتزی عروسکی یا عمل‌های فانتزی بین 5/1 تا ۳ ساعت طول می‌کشد.

معایب و عوارض عمل بینی فانتزی چیست؟

هزینه جراحی بینی فانتزی

هزینه عمل بینی با توجه به نوع بینی استخوانی یا بینی گوشتی و مهارت و تجربه جراح متفاوت است، بنابراین هزینه عمل بینی بسته به فاکتورهای مختلفی از قبیل پیچیدگی و میزان تغییرات در جراحی بینی است؛ بنابراین هزینه عمل در افراد مختلف یکسان نیست.

برای خواندن مقالات جراحی افتادگی پلک ( بلفاروپلاستی ) و جراحی زیبایی صورت شامل چه مواردی می شود؟ کلیک کنید.


آدرس مطب : شهریار ، خیابان ولیعصر ، کوچه رودکی ، ساختمان مروج ، طبقه دوم
نوبت دهی : 09303130848

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید

نظرات کاربران درباره این مطلب :سوگند [ 1402-06-21 ]
سلام بینی من کاااملا زین اسبی شده باید از غضروف دنده پیوند بزنم همین موضوع ترس منو بیشتر کرده که نکنه دوباره بعد عمل مجدد زین اسبی بشه

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
دکتر علی رفسنجانی - متخصص جراحی زیبایی در شهریار