صفحه اصلی / مطالب و مقالات / جراحی لیفت پوست / جراحی لیفت صورت ( کشیدن پوست ) چگونه انجام می شود؟

جراحی لیفت صورت ( کشیدن پوست ) چگونه انجام می شود؟

جراحی لیفت صورت (ریتیدکتومی) روش جراحی است که جهت جوانسازی و زیبایی بیشتر صورت شما انجام می شود. با استفاده از این روش چین و چروکهای اطراف چشم ، خطوط و افتادگی گونه و نیز خط فک از بین رفته و دوباره پوست سفت و شاداب خواهید داشت. در این روش بخشی از پوست در دو طرف صورت به عقب کشیده می شود و پوست های اضافی برداشته شده و سپس بخیه شده می شود. گاهی اوقات لیفت گردن (پلاتیسماپلاستی) نیز به عنوان بخش از لیفت صورت انجام می شود تا پوست اضافی و شل گردن برداشته شود. در خصوص جراحی لیفت صورت در کرج و شهریار ،کلینیک های قوی و پرطرفداری وجود دارد که دیگر نیازی نیست افراد برای انجام این جراحی، به کلینیک های تهران مراجعه کنند.

آنچه در این مطلب میخوانید

انواع جراحی لیفت صورت

عمل لیفت صورت با توجه به نواحی مورد هدف به انواع گوناگونی تقسیم می شود ولی به طور کلی روند کار به این شکل است که در پوست تعدادی برش زده می شود و پوست و چربی اضافی برداشته شده و ماهیچه های زیر پوست سفت شده و دوباره پوست بخیه زده می شود. به عناون مثال در لیفت صورت سنتی، برش هایی در اطراف گوش، خط مو و زیر چانه ایجاد می شود؛ سپس پوست اضافی را برداشته و چربی های اضافی در خط چانه را بر می دارد. سپس دوباره پوست کشیده شده را در محل برش های زده شده بخیه می شوند. این جراحی لیفت صورت برای افرادی مناسب است که در سنین بالا می خواهند تا حد بسیار قابل توجهی تغییر کرده و افتادگی پوست صورت خود را از بین ببرند.

نوع دیگری از انواع لیفت صورت روش ریتیدکتومی SMAS است. در این روش لیفت صورت که نوعی از لیفت صورت سنتی محسوب می شود، تنها دو سوم پایینی صورت مورد هدف قرار می گیرد. در لیفت صورت SMAS ماهیچه های قسمت پایینی صورت سفت شده و پوست و چربی اضافی از این ناحیه برداشته می شود.
در بسیاری از موارد افرادی که جراحی لیفت صورت را انجام می دهند، به دلیل اینکه تحت بیهوشی قرار گرفته اند، درخواست انجام عمل های زیبایی دیگری را نیز به صورت همزمان با عمل ریتیدیکتومی خود دارند؛ از جمله این عمل ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:
بلفاروپلاستی (لیفت پلک)
عمل بینی
لیفت شقیقه و ابرو

جراحی لیفت صورت

بی هوشی در جراحی لیفت صورت

فردی که از روش لیفت صورت با بی حسی استقبال می کند، ظاهر خود را بین 5 الی 10 سال جوانتر نشان می دهد. کشش پوست صورت با استفاده از این روش برای اکثریت افراد نتیجه بخش است. این روش جراحی غیر تهاجمی بوده و هیچ عارضه جانبی را به همراه نخواهد داشت. هزینه لیفت صورت بدون بیهوشی بسیار مناسب تر از روش های دیگر این درمان است و البته که عوارض جانبی کمتری نیز دارد.

عمل لیفت صورت برای چه افرادی نیاز است؟

عمل ریتیدکتومی برای افرادی مناسب است که در دوران میانسالی قرار دارند (افرادی با سن 40 تا 60 ساگی). این افراد نشانه های پیری را در صورت خود مشاهده می کنند ولی همچنان تا حد کمی حالت کشسانی پوست را دارند. اگر این افراد از نظر تزریق داروی بیهوشی مشکلی نداشته باشند می توانند اقدام به انجام عمل ریتیدیکتومی کنند. البته نمی توان همیشه سن دقیقی برای انجام لیفت صورت معرفی کرد زیرا عواملی همچون ژنتیک، سبک زندگی و آب و هوای محل زندگی می تواند برای سن بروز علائم پیری تاثیر مستقیمی داشته باشد. گاهی اوقات افراد در سن 40 سالگی ریتیدیکتومی را انجام داده و دوباره در سن 60 سالگی این عمل را تکرار می کنند.

عمل لیفت صورت بیشتر برای چه نواحی در صورت استفاده می شود؟

معمولا ریتیدیکتومی جهت از بین بردن عوارض حاصل از افزایش سن و پیری در صورت انجام می شود مانند:

جراحی لیفت صورت ( کشیدن پوست ) چگونه انجام می شود؟

به طور کلی می توان فرآیند جراحی لیفت صورت که قرار است کل صورت را شامل شود، در گام های زیر خلاصه نمود:
جراحی ریتیدکتومی تحت بیهوشی عمومی انجام می شود.
بسته به نوع لیفت و نواحی از صورت که بیمار می خواهد لیفت در آن مناطق انجام شود، برش هایی توسط پزشک زده می شود؛ مانند: خط مو در نزدیکی شقیقه، اطراف گوش، زیر چانه. معمولا برش ها در نواحی زده می شود که به خوبی قابل پوشاندن و مخفی شدن باشد. اندازه برش ها بسته به نوع لیفت متفاوت خواهد بود.
پس از ایجاد برش ها، اقداماتی از قبیل برداشتن پوست یا چربی اضافی و یا تغییر موقعیت آن ها انجام می شود؛
چربی ها و پوست های اضافی از طریق این برش ها برداشته شده و این کار سبب سفت شدن و صاف شدن پوست در صورت و نیز خط پایین فک خواهد شد. اگر این عمل همراه با لیفت گردن (پلاتیسماپلاستی) انجام شود، لازم است که برش هایی در زیر چانه نیز اضافه گردد و با سفت کردن ماهیچه پلاتیسما سبب صاف شدن و از بین رفتن چین و چروک گردن می شود. در واقع با توجه به نوع لیف صورت همه این اقدامات یا بخشی از آن ها اجرا می شود. اصلا جای نگرانی نیست زیرا دکتر رستمی همه این موارد را با شما قبل از عمل در میان خواهد گذاشت.
در نهایت پس از برداشتن پوست اضافی، پوست در نواحی برش خورده، بخیه محلول، بخیه کشیدنی و یا چسب پوست زده می شود و جهت کاهش تورم و کبودی نیز پانسمان انجام می شود.
پس از اتمام عمل و ریکاوری، شما می توانید پس از چند ساعت به منزل خود بروید.

همچنین بخوانید : جراحی افتادگی پلک ( بلفاروپلاستی ) چگونه انجام می شود؟

اقدامات قبل از جراحی کشیدن پوست صورت ( ریتیدکتومی )

زمانی که شما جهت انجام جراحی ریتیدیکتومی به متخصص جراحی پلاستیک و زیبایی صورت مراجعه می کنید و پس از معاینه های لازم انجام لیفت صورت برای شما تجویز می شود، در ابتدا باید یک سری اقدامات را جهت آماده سازی خود برای جراحی لیفت صورت انجام دهید.

مراقبت های بعد از جراحی لیفت صورت

ماندگاری جراحی لیفت صورت

طول عمر لیفت صورت همیشه یکی از موضوعات چالش برانگیز در بین جراحان زیبایی و بیماران بوده است. به هر حال، دانستن مدت زمان ماندگاری لیفت صورت به بیماران کمک می کند تا تصمیمات آگاهانه ای در مورد درمان بگیرند.
در هر صورت طول عمر لیفت صورت از فردی به فرد دیگر متفاوت است و برای برخی از بیماران، نتایج لیفت صورت می تواند تا آخر عمر باقی بماند اما در برخی موارد، نتایج نهایتاً تا یک دهه باقی می ماند.

عوارض جراحی لیفت صورت

لیفت صورت نیز همانند هر عمل جراحی دیگری ممکن است عوارضی به همراه داشته باشد، این عوارض گرچه نادر است ولی در اینجا به بیان آن ها خواهیم پرداخت:

هزینه ی عمل جراحی لیفت صورت

هزینه هر نوع عمل جراحی همچون جراحی ریتیدیکتومی با توجه به تبحر جراح، تجهیزات و امکانات بیمارستان و نیز نوع گستردگی عمل لیفت صورت محاسبه می شود؛ اگر لیفت صورت همراه با سایر عمل های جراحی باشد این هزینه بیشتر نیز خواهد شد.

برای خواندن مقالات جراحی زیبایی صورت و جراحی لیفت شقیقه کلیک کنید.


آدرس مطب : شهریار ، خیابان ولیعصر ، کوچه رودکی ، ساختمان مروج ، طبقه دوم
نوبت دهی : 09303130848

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید

نظرات کاربران درباره این مطلب :یلدا [ 1402-06-18 ]
من روز پیش ليفت صورت بانخ انجام دادم ولي كبودي درصورت هست من كلاً صورتم حساسه

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
دکتر علی رفسنجانی - متخصص جراحی زیبایی در شهریار